28 kwietnia 2024

YMCA USA i Rotary International w Karuzelli

Kulinarny akcent spotkania.

YMCA Erope w Karuzelli - marzec 2022

Centrum Karuzella ciągle aktualizuje swoją ofertę programową, ponieważ stara się podążać za potrzebami lokalnej społeczności. Stara się, aby zarówno programy, personel, a także partnerzy działali w określonym systemie wartości.  Zostaje to zauważone zarówno przez uczestników, jak i też organizacje patronujące międzynarodowym projektom. Świadczy o tym zarówno wizyta rotarian, jak i udział w niej Sekretarza Generalne YMCA Europe - pan Juan Iglesias specjalnie przyleciał z Madrytu do Warszawy, by wziąć udział w spotkaniu, a nie była to jego pierwsza wizyta w Karuzelli.

Goście, spośród których część odwiedziła Europę po raz pierwszy, byli bardzo zainteresowani Polską, Warszawą, osiągnięciami i problemami mieszkańców stolicy. Szczególnie interesowały ich projekty, w których biorą udział dzieci polskie i ukraińskie oraz ich rodziny. Poznanie tych projektów było głównym celem przyjazdu. Amerykanie mogli zobaczyć, jak wygląda szkolna integracja w praktyce.

Dzięki swoim warszawskim partnerom projektowym Amerykanie mogli zobaczyć, jak wygląda integracja zróżnicowanego etnicznie społeczeństwa w stolicy.

Wieńczące wizytę spotkanie odbyło się w Centrum Edukacji i Zabawy Karuzella, gdzie klub Monsters-Warszawa prowadzi zajęcia dla dzieci. Monstersi dali pokaz swoich sportowych  umiejętności, a potem przy małym poczęstunku była okazja do bezpośrednich, nieformalnych rozmów amerykańskich gości z dziećmi i ich rodzicami.

Kilka kwietniowych dni (20-24.04.24 r.) spędziła w Warszawie delegacja organizacji Rotary International z dystryktu New Hampshire w USA. Wśród nich była pani Kimbrley Masucci pełniąca funkcję CEO YMCA New Hamshire.